Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Klasyczne i rozrywkowe kompozycje w wykonaniu Chóru Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz podopiecznych Ogniska Muzycznego „DodiArt” wypełniły „Koncert dla Przyjaciół”, który odbył się w sobotę 16 lipca 2016 r. w Centrum Kultury MOK. Dodatkowymi atrakcjami, jakie czekały na gości koncertu, były wiersze olkuskich poetów, pokaz taneczny i mini wystawa obrazów studentek z Sekcji Malarskiej OUTW.

W imieniu dyrekcji Miejskiego Ośrodka Kultury licznie zgromadzonych olkuszan serdecznie powitała Klaudia Zub-Piechowicz. Po zapoznaniu publiczności z programem koncertu i przedstawieniu autorek obrazów prezentowanych w pawilonie Centrum Kultury, a powstałych pod jej kierunkiem, głos oddała prowadzącym spotkanie chórzystkom.

Zdjęcie przedstawia Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Koncert podzielony został na dwie części. Najpierw publiczność wysłuchała ośmiu utworów  zaliczanych do muzyki poważnej, których listę otworzyła pieśń „Znasz li ten kraj”. Zarówno w tej części, jak i następnej, muzyka przeplatała się z poezją. Wiersze olkuskich twórców, w tym swoje własne, czytały: Barbara Litarska (na zdjęciu), Barbara Tekieli-Lis, Mirosława Chochół, Zofia Czerwińska oraz Iga Knapik.

Kiedy wybrzmiały dźwięki melodii pierwszej części koncertu, talenty swe zaprezentowały dwie podopieczne Ogniska Muzycznego „DodiArt”. Oliwia Kotas zaśpiewała „Kaziu Zakochaj się” i „Koncert”, zaś Martyna Krawczyk „Zabij swój strach”. Kolejnym urozmaiceniem sobotniego spotkania w pawilonie przy ul. Szpitalnej 32 był pokaz taneczny studentek trenujących Zumbę w Olkuskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Po nich własną interpretację przeboju „Chryzantemy złociste” wykonała Dorota Stachowicz-Mączka, dyrygent Chóru OUTW oraz instruktor Ogniska Muzycznego „DodiArt”. Tak zaczęła się druga, wypełniona popularnymi utworami rozrywkowymi część „Koncertu dla Przyjaciół”. Były wśród nich m.in.: „Cicha noc, dokoła kwitów woń”, „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, „Złamano już tyle serc”.

Koncertowi towarzyszyła, prezentowana zarówno przy wejściu do pawilonu, jak i w jego wnętrzu, mini wystawa obrazów studentek z Sekcji Malarskiej OUTW prowadzonej przez Klaudię Zub-Piechowicz. Pełna kolekcja powstałych w minionym roku akademickim prac wystawiona została w Miejskim Domu Kultury.

Podkreślić należy, że było to niezwykle udane spotkanie nie tylko ze względu na rozmaitość przygotowanych na nie atrakcji i licznie przybyłą publiczność, ale też reakcje najwyraźniej dobrze bawiących się olkuszan: długie i gromkie brawa.

Zdjęcie przedstawia publiczność na tle obrazów namalowanych przez studentów UTW w Olkuszu.