W najbliższy poniedziałek, 16 maja, rozpocznie się modernizacja ulicy Krakowskiej w Olkuszu. Przez dwa tygodnie, a więc do końca maja, nastąpią utrudnienia w ruchu.

- Obecny stan nawierzchni pasa drogowego wymaga prac remontowych dla poprawienia  funkcjonalności i estetyki ulicy Krakowskiej. Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom przedsiębiorców z tej ulicy, podjęliśmy decyzję o prowadzeniu prac etapami, aby zminimalizować wszelkie niedogodności związane z prowadzoną modernizacją. Jednocześnie zaznaczam, że w chwili obecnej nie jest planowane wyłączenie z użytku chodnika po południowej stronie ulicy Krakowskiej, a przez cały czas trwania remontu ulica będzie dostępna dla ruchu pieszego. Ewentualne ograniczenia w tym zakresie będą podyktowane kwestią bezpieczeństwa i będą regulowane na bieżąco, w miarę potrzeby. Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia – mówi Jolanta Motyczyńska, wiceburmistrz Olkusza.

W ramach zaplanowanych prac przewidziana jest wymiana kostki na nową w obrębie cieku wodnego na całej długości ulicy. W chwili obecnej widoczne są ubytki i nierówności  nawierzchni. Modernizacja ta jest jednym z kilku działań, jakie podejmuje gmina, aby ulica Krakowska stała się traktem reprezentacyjnym o charakterze miejskiego deptaka.