Cztery atrakcje Gminy Olkusz posiadają już własne znaczki turystyczne. Podobne znaczki mają największe europejskie zabytki, a oferta jest ciągle poszerzana o kolejne kraje oraz kontynenty. Ich prezentacja oraz przekazanie Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi odbyło się w czasie konferencji inaugurującej sezon turystyczny. Zgromadzeni w Centrum Kultury dyrektorzy jednostek organizacyjnych, szkół, przedstawiciele stowarzyszeń oraz przewodnicy zostali zapoznani z ideą samych znaczków turystycznych oraz podsumowaniem działań promujących walory turystyczne Gminy Olkusz. Moc turystycznych atrakcji dla wszystkich mieszkańców i przyjezdnych zaplanowano natomiast na najbliższy weekend.

Znaczki

Znaczki turystyczne to drewniane krążki, stanowiące pamiątkę z odwiedzanych przez turystów miejsc. Na terenie Gminy Olkusz będzie można kupić cztery wzory (koszt każdego z nich to 7 zł): z Muzeum Afrykanistycznym, Kolekcją Minerałów i Skamieniałości, Rezerwatem Pazurek oraz Zamkiem Rabsztyn. - Z radością obserwuję, że z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza nasze miasto i chce poznać jego atrakcje turystyczne oraz niezwykłą historię. Otrzymują Państwo kolejny, niezwykle ważny element promocji atrakcji turystycznych w Gminie Olkusz – mówił Burmistrz Roman Piaśnik.

Roman Piaśnik

Znaczki w czasie konferencji zostały przekazane Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi przez koordynatora projektu w Polsce Zbigniewa Romankiewicza. Włodarz miasta przekazał je następnie administratorom poszczególnych obiektów: Nadleśnictwu Olkusz oraz Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olkuszu. – Znaczki turystyczne kolekcjonują turyści nie tylko z Polski, ale Europy i świata. Stanowią one zachętę do zwiedzenia ciekawych miejsc, do których z całą pewnością można zaliczyć atrakcje w Olkuszu – powiedział Zbigniew Romankiewicz, koordynator projektu w Polsce.

Zbigniew Romankiewicz

Przekazanie znaczków

Prezentacja promocji

Piątkowa konferencja inauguruje sezon turystyczny w Gminie Olkusz. Z tej okazji w najbliższy weekend mieszkańców oraz gości czekają liczne atrakcje. W sobotę będzie można m.in. zwiedzić Zamek w Rabsztynie, a w Centrum Kultury MOK uczestniczyć w licznych konkursach i quizach. W niedzielę dodatkowo w Chacie Kocjana odbędą się prezentacje filmów o Olkuszu. Szczegóły na plakacie.

Plakat turystyczny

W ciągu najbliższych kilku miesięcy w Olkuszu odbędzie się kilkanaście imprez promujących aktywne formy spędzenia czasu i poznawania regionu, a wśród nich Olkuska Noc Muzeów, akcja „Przewodnik czeka”, rajdy, wycieczki i wiele innych.

Punkt Informacji