Klatka z filmuOlkusz srebrne miasto

Link do filmu

Filmowy spacer po historii i dniu dzisiejszym Olkusza. W filmie prezentowane są najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne miasta i okolicy, w tym bazylika św. Andrzeja, wyjątkowe olkuskie muzea oraz zamek Rabsztyn i Pustynia Błędowska. Scenariusz i reżyseria: Jarosław Medyński. Zdjęcia: Adam Sowula. Film zrealizowano na zlecenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu.

„Olkusz - tajemnice srebrnego miasta" część 1

"Olkusz - tajemnice srebrnego miasta" część 2

Link do filmu

Olkusz... jedno z najpiękniejszych miast w Polsce które kryje wiele tajemnic...w tym programie wspólne je odkrywamy. To jest swego rodzaju podróż po tym magicznym mieście, która pokazuje najciekawsze miejsca Olkusza i okolic, a także pozwala poznać mieszkających w tym mieście - wyjątkowych ludzi. Scenariusz i reżyseria: Monika Meleń. Zdjęcia i montaż: Katarzyna Katarzyńska. Filmnamiare.pl 2014.

Rynek w Olkuszu

Link do filmu

Ciekawa impresja filmowa pokazująca przebieg prac przy rewitalizacji olkuskiej starówki prowadzonej w latach 2011-14 oraz wizualizacje jej wyglądu. Ujęcia z lotu ptaka pokazują odkryte podczas rewitalizacji piwnice średniowiecznego ratusza.

Klatka z filmu

Koncepcja multimedialnej trasy turystycznej w obrębie podziemi olkuskiego ratusza

Link do filmu

Film przedstawia koncepcję multimedialnej trasy turystycznej, jaka ma powstać w obrębie podziemi olkuskiego ratusza.

Z kamerą pod ziemię

Link do filmu

Od wielu wieków górnictwo jest częścią historii Srebrnego Grodu. Z powodu wyczerpania się złóż, ostatnia czynna kopalnia w rejonie Olkusza prawdopodobnie za pięć lat przestanie istnieć. Wszystko wskazuje na to, że pracujący pod ziemią górnicy Kopalni „Pomorzany", są ostatnim pokoleniem tej profesji w powiecie olkuskim. Zobacz, jak wygląda miejsce ich pracy!

Zobacz piwnice dawnego ratusza

Link do filmu

Film pokazuje zakończony w 2012 roku pierwszy etap prac zabezpieczających w obrębie podziemi ratusza na olkuskim rynku. Budowla, która ukazała się po pracach konserwatorskich, wzbudzała ogromne zainteresowanie wśród mieszkańców miasta. Przegląd Olkuski 2012.

Klatka z filmu

Rewitalizacja i ochrona olkuskiej Starówki (impresja filmowa)

Link do filmu

Krótka impresja filmowa pokazuje przebieg prac przy rewitalizacji olkuskiej starówki prowadzonej w latach 2009 – 2013. Miasto i Gmina Olkusz 2013.

Klatka z filmu

Rewitalizacja i ochrona olkuskiej Starówki (film dokumentalny)

Link do filmu

Film dokumentalny pokazujący przebieg prac przy rewitalizacji olkuskiej starówki prowadzonej w latach 2009 – 2013. Realizacja, montaż i efekty: Mirosław Król. Reżyseria: Jarosław Medyński. Scenariusz: Jacek Majcherkiewicz. Zdjęcia: Marek Augustyński, Mateusz Król, Mirosław Król, Mateusz Morawa, Wojciech Szatan, Marek Żyła. Światło: Marek Habinka. Konsultacja merytoryczna: Agnieszka Kaczmarczyk. Miasto i Gmina Olkusz 2013.

Rewitalizacja Zamku Rabsztyn

Link do filmu

Film pokazujący postępy prac rewitalizacyjnych na zamku w Rabsztynie.

Zamek Rabsztyn

Link do filmu

Film opowiada o historii i dniu dzisiejszym zamku Rabsztyn oraz działalności Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn”. Scenariusz: Jacek Sypień. Zdjęcia: Franciszek Rozmus, Jerzy Musialik, Sebastian Wojdat. Realizacja: Franciszek Rozmus. Film zrealizowany przez Olkusz.tv na zlecenie Stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu. Olkusz 2013.

Rabsztyn 3D wirtualna rekonstrukcja zamku

Link do filmu

Wirtualna rekonstrukcja zamku Rabsztyn w czasach świetności, czyli na przełomie XVI i XVII wieku zrealizowana przez Kamila Karonia.

Krucza skała - Cyfrowa makieta zamku w Rabsztynie

Link do filmu

Przedstawiona makieta jest subiektywną wizją autora i nie opiera się ściśle na przekazach historycznych. Model opiera się częściowo na rysunkach B. Drejewicza, Z. Lisa oraz rycinach i obrazach ogólnie dostępnych. Pomysł i realizacja: Sebastian Jajkiewicz. Dobry Projekt. Studio Jajo 2015.

Podolkuskie wizytówki

Link do filmu

„Podolkuskie wizytówki” to tytuł filmu dokumentalnego promującego walory krajobrazowe i przyrodnicze Gminy Olkusz, a także kultywowane na jej terenie stare obrzędy ludowe. Film został zrealizowany na zlecenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Zapraszamy! Scenariusz i reżyseria: Jarosław Medyński. Zdjęcia: Mirosław Król, Dariusz Cocek. Montaż i efekty: Mirosław Król. Współpraca Marek Habinka. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu 2015.

Techramps Skatepark Review - Olkusz/Skate

Link do filmu

Dynamiczny klip filmowy pokazujący możliwości nowego skateparku w Olkuszu, będącego częścią Parku Krajobrazowo – Rekreacyjnego „Silver Park”. Techramps Concrete 2014.

Klatka z filmu

"i like it" downhill freeride in olkusz (mtb movie)

Link do filmu

Dynamiczny klip filmowy pokazujący downhillowe wyczyny rowerowe w Olkusz I na Januszkowej Górze. DS Studio HD 2010.

Czarny Ląd w Srebrnym Mieście

Link do filmu

Filmowa opowieść o historii powstania olkuskiego Muzeum Afrykanistycznego niezwykłego miejsca pełnego tajemniczych masek i fetyszy oraz o jego twórcy doktorze Bogdanie Szczygle. W filmie prezentowane są archiwalne fotografie oraz wypowiedzi rodziny i przyjaciół doktora Szczygła. Scenariusz i reżyseria: Jarosław Medyński. Zdjęcia: Mirosław Król, Wojciech Szatan, Marek Żyła. Montaż: Mirosław Król. Muzyka Uataha!Drums. Dźwięk: Grzegorz Pałka. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu 2015.