Artur Głowacki odbiera podziękowania od burmistrza Romana PiaśnikaBohater olkuskiej straży pożarnej – Artur Głowacki – w ostatnim czasie często gościł w prasie lokalnej i ogólnopolskiej za sprawą brawurowej akcji, którą dowodził w pierwszy weekend lutego. W sobotę w godzinach wieczornych uratował życie młodej olkuszance. Ponad tydzień wcześniej także uratował ludzkie życie – tym razem starszej kobiety. Gratulacje i wyrazy wdzięczności za odwagę oraz wzorową służbę złożył panu Arturowi burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik.

- Traktuję te podziękowania jako podziękowania dla całej olkuskiej straży. Byliśmy w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Myślę, że każdy, kto byłby na moim miejscu, zrobiłby dokładnie to samo – skromnie komentuje całą sytuację Artur Głowacki.

Dziękując bohaterskiemu strażakowi burmistrz Roman Piaśnik podkreślał, jak ważna jest postawa empatii w dzisiejszym świecie. - Obserwując to, co dzieje się wokół nas, można czasem odnieść wrażenie, że ludzie przechodzą obok osób potrzebujących obojętnie, zdarza się, że nawet odwracają wzrok. Wierzę, że warto stawiać pana Artura jako przykład pełnego zaangażowania i chęci pomocy – mówił burmistrz.

Artur Głowacki odbiera podziękowania od burmistrza Romana Piaśnika

Artur Głowacki jest absolwentem Centralnej Szkoły Aspirantów w Częstochowie. Zaczynał służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu. Od grudnia 2001 r. pracuje w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu. Podziękowania od burmistrza oraz drobny upominek odebrał w obecności Zastępcy Komendanta Powiatowego, Michała Polaka.

- Największą nagrodą dla mnie i wszystkich strażaków będzie ta chwila, gdy dowiemy się, że z panią, którą udało się uratować, wszystko jest w porządku i że spokojnie układa sobie życie – kończy relację z ostatniej akcji Artur Głowacki.

Obu paniom życzymy wszystkiego dobrego, a panu Arturowi Głowackiemu wiele satysfakcji z pełnionej służby.