Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Herb Gminy OlkuszJeszcze tylko dwa dni pozostały do zakończenia głosowania na projekty zgłoszone w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Po raz kolejny zapowiada się wysoka frekwencja. Dotychczas w głosowaniu internetowym wzięło udział ponad 6 tysięcy osób! Jest to niemal dwukrotnie więcej niż w głosowaniu internetowym rok temu. Do powyższego wyniku doliczone zostaną również głosy oddane metodą tradycyjną – w jednym z licznych punktów do głosowania. Głosowanie trwa do najbliższego piątku do północy.

- 6 tysięcy głosów internautów w niecałe dwa tygodnie to wynik, z którego się naprawdę cieszymy, ponieważ potwierdza duże zaangażowanie naszych mieszkańców. Urny w lokalach, gdzie odbywa się głosowanie tradycyjne zostaną odpieczętowane dopiero w poniedziałek, jednak już teraz możemy mieć pewność, że frekwencja będzie wysoka. Gorąco zachęcam do udziału w głosowaniu tych mieszkańców, którzy jeszcze tego nie uczynili – komentuje Burmistrz Roman Piaśnik.

Liczenie głosów rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Do systemu zostaną wprowadzone wszystkie głosy oddane metodą tradycyjną i przez internet, dzięki czemu nastąpi ich automatyczna weryfikacja – m.in. sprawdzone zostaną podane w formularzach numery PESEL. Wszystko po to, aby mieć pewność, że w głosowaniu wzięły udział osoby uprawnione. W ostatecznym rozrachunku będą się liczyły tylko ich głosy.

Wyniki drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza zostaną podane do publicznej wiadomości 23 lutego.

W dalszym ciągu zachęcamy do głosowania: http://olkusz.svonline.pl/badanie/start/n/budzet-obywatelski-olkusza-2016