Wigilia Mieszkańców 2015Ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia to dla wielu Mieszkańców czas intensywnych przygotowań. W natłoku obowiązków warto zatrzymać się na chwilę, aby naprawdę wczuć się w świąteczną atmosferę. Okazję do tego stworzył Burmistrz Roman Piaśnik, organizując na olkuskim rynku Wigilię Mieszkańców, która odbyła się w ostatnią sobotę przed Bożym Narodzeniem. Towarzyszył jej tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy.

Wigilia Mieszkańców 2015

Mieszkańcy chętnie odpowiedzieli na zaproszenie, tłumnie przybywając na rynek, by wspólnie kolędować, przełamać się opłatkiem, skosztować tradycyjnych potraw oraz wziąć udział w atrakcjach zorganizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika.

Uroczyste spotkanie wigilijne Burmistrz rozpoczął o godzinie 10.00, witając gości oraz składając wszystkim zgromadzonym na rynku świąteczne życzenia. Następnie Proboszcz Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego ks. Henryk Chmieła dokonał błogosławieństwa opłatków oraz odczytał fragment Ewangelii św. Łukasza, dotyczący narodzenia Chrystusa.

Świąteczne życzenia złożyły również Panie: Poseł na Sejm RP Lidia Gądek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Olkuszu Małgorzata Bień. Kontynuując wieloletnią tradycję, Komendant Hufca ZHP w Olkuszu Anna Gęgotek przekazała na ręce Burmistrza Światełko Betlejemskie – ogień wędrujący do różnych krajów prosto z Betlejem.

Wigilia Mieszkańców 2015

Wszyscy zgromadzeni na olkuskim rynku składali sobie życzenia; najpierw w akompaniamencie Olkuskiej Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej pod batutą Wiesława Drygały, następnie zespołu „Dominanta” utworzonego z uczennic Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu. Dalszą część Wigilii Mieszkańców uświetniały występy Chóru Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, grupy DodiART – uczniów Szkoły Podstawowej w Osieku i Scholi w Zawadzie, wokalistów Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu, Koła Gospodyń Wiejskich w Kosmolowie, Szkoły Podstawowej w Sienicznie, grupy Mechan Band z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu. Wspólne kolędowanie zakończył występ znanego olkuszanina Kuby Molędy.

Wigilia Mieszkańców 2015

Oprócz świetnych występów, każdy mógł skorzystać z oferty stoisk zorganizowanych w ramach jarmarku bożonarodzeniowego, wziąć udział w losowaniu świątecznych upominków: choinek, kalendarzy, toreb, piór oraz spróbować ciepłych dań i ciast. Burmistrz Roman Piaśnik przygotował także paczki żywnościowe dla osób najbardziej potrzebujących, dzięki którym zastawienie świątecznego stołu będzie nieco łatwiejsze.

Wigilia Mieszkańców 2015

Już teraz Burmistrz zapowiada organizację podobnego spotkania w przyszłym roku.

- Bardzo się cieszę, że Mieszkańcy tak licznie zechcieli przyjść na olkuski rynek, by przekazać sobie wzajemnie odrobinę serdeczności i świątecznego ciepła. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej Wigilii: duchowieństwu, sponsorom, organizatorom poszczególnych atrakcji oraz artystom. W ubiegłych czterech latach Gmina Olkusz pokrywała koszty organizacyjne podobnych spotkań w wysokości od 5 tys. do nawet 10 tys. zł. W tym roku wszystkie koszty organizacyjne zostały pokryte przez ludzi dobrej woli. Dzięki nim organizacja Wigilii Mieszkańców nic nie kosztowała Gminę Olkusz. Dziękuję wszystkim serdecznie i zapraszam za rok! – komentuje Burmistrz Roman Piaśnik.

Obszerna galeria zdjęć znajduje się na naszym profilu na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO GALERII

Lista sponsorów oraz podmiotów wspierających organizację Wigilii Mieszkańców 2015:

1. ZYGMUNT SOLECKI PPUH EXPORT-IMPORT MALBOX
  2. PRZEDSIĘBIORSTWO INTERMAG Sp. z o.o.
  3. BOLTECH SP. Z O.O. BUKOWNO
  4. MPO ALBA
  5. MTD TRANSPORT I SPEDYCJA DZIURA MARIUSZ I ŁUKASZ
  6. IMPERIAL S.C. MACIEJ PIAŚNIK, EUGENIUSZ KOZŁOWSKI
  7. ZGH „BOLESŁAW” BUKOWNO
  8. PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH OLKUSZ
  9. STACJA PALIW JULIAN KOWALCZYK
  10. JANEX BOBELA JANUSZ PRZEGINIA
  11. DURAJ HENRYK BUKOWNO
  12. KOSMO-TRANS WOJCIECH PIAŚNIK KOSMOLÓW
  13. MARO CENTRUM LOGISTYCZNO-MARKETINGOWE ROMAN CHŁOSTA OLEWIN
  14. ZAKŁAD METALOWY PLAST-MET ADAM ŻYŁA
  15. PHU EKO TOMASZ BORECKI I ADAM PASEK S.J.
  16. ZAJAZD „PAN TADEUSZ”
  17. KAWIARNIA TRENDI PIAŚNIK KRYSTYNA
  18. ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY PACIEJ
  19. PRZEGLĄD OLKUSKI AB MEDIA CHRZANÓW
  20. PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUG TECHNICZNYCH FIRMUS Sp. z o.o.
  21. PPH ROLMETAL KUBAŃSKA TERESA I JACEK
  22. PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI
  23. POMIERNY GRZEGORZ RYSZARD
  24. FHU BAR KINGA DOSTAL DOROTA
  25. PPUH SUPRON 1 SPÓŁKA JAWNA ZENON PIASNY, ZYGMUNT CZARNOTA
  26. SOLEX SP.J. PPUH. SOLECKI B.Z.
  27. AMPLIZ CYGANKIEWICZ JÓZEF
  28. MARLIBO CZEKAJ JACEK HUTKI
  29. MARLIBO -MEDICA SP. Z O.O. OLKUSZ
  30. EDWARD SZUMERA ZAWADA