Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Na podstawie § 2 Uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 19 lutego 2018 r. w sprawie określenia liczby, trybu i warunków powoływania urzędników wyborczych, Dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie informuje o zasadach dokonywania zgłoszeń kandydatów na funkcję urzędnika wyborczego oraz liczbie urzędników wyborczych w gminach na obszarze właściwości terytorialnej delegatury.

Olkuscy seniorzy już niebawem będą mieli do dyspozycji nowocześnie wyposażony Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów, w którym mieszkańcy powyżej 60 roku życia nie tylko uzyskają pomoc fachowców, ale również skorzystają z bogatej oferty spędzenia czasu wolnego. Gmina Olkusz otrzymała na to zadanie wsparcie w wysokości 80 000 zł, które pozwoli na zakup niezbędnego wyposażenia. 20 000 zł wkładu własnego dołożonych zostanie z budżetu Gminy Olkusz.

Młodzi mieszkańcy Olkusza, uczniowie szkół podstawowych, coraz chętniej uczestniczą w zajęciach sportowych, szukając alternatywy dla spędzania czasu przy komputerze.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 15 lutego zmarła Czesława Mentlewicz, wieloletnia nauczycielka, a także zawodniczka i trenerka Ludowego Klubu Sportowego „Kłos” w Olkuszu, która wychowała pokolenia olkuskich lekkoatletów.  Pogrzeb śp. Czesławy Mentlewicz odbędzie się 17 lutego (sobota) o godzinie 11.00 w kaplicy przy cmentarzu w Olkuszu. Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia.

Do tradycji wpisały się spotkania emerytowanych pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Na zaproszenie burmistrza chętnie odpowiadają byli urzędnicy, ciągle zainteresowani sprawami miasta, któremu poświęcili lata swojej pracy. Tegoroczna wizyta cieszyła się dużą frekwencją. Zgromadzeni w olkuskim magistracie chętnie dzielili się wspomnieniami ze „swoich czasów”, spostrzeżeniami dotyczącymi bieżących wydarzeń oraz uprzejmościami i życzeniami noworocznymi.

Zaproszenie na zimową wędrówkę z Amonitem

Perspektywa przebudowy skrzyżowania obwodnicy z ulicą Osiecką nabiera realnych kształtów. Choć z wyników przetargu na wykonanie wielowariantowej koncepcji wynika, że samorządy będą musiały ponieść wyższe koszty niż zakładano, wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku poznamy możliwe rozwiązania. Współpracy odmawia jedynie starosta Paweł Piasny, według którego jest to inwestycja zbędna.

Podkategorie