Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Życie plenerowicza nie jest łatwe. Ale powiedzieć, że jest trudne i że stanowi wyzwanie, to też nie będzie cała prawda. Plener to taki artystyczny rollercoaster, swoista jazda bez trzymanki. Nie jeden nie wytrzymał tempa, wielu jednakowoż nie wyobraża sobie życia bez plenerów; bywa zaczynają wybywać wczesną wiosną, by zjechać w domowe pielesze pod koniec złotej polskiej jesieni, albo i później. Jeśli ktoś czuje malarstwo, to – jak to mawiają – nie ma bata: zawsze odróżni, który pejzaż powstał w plenerze, a który został namalowany ze zdjęcia, albo z głowy (aż chce się dodać: czyli z „niczego”). Są oczywiście tacy artyści, którzy plenerów nie potrzebują, a i same plenery są w stanie bez tych artystów funkcjonować, ale jednak będę utrzymywał, że prawdziwy malarz powinien jeździć na plenery.

To już pewne! 1 grudnia pierwsi łyżwiarze znów będą mogli próbować swoich sił na Srebrnej Tafli – lodowisku, którego konstrukcja stanęła już na olkuskim rynku. Co więcej, w pierwszych dniach grudnia na wszystkich amatorów zimowej aktywności na lodzie będą czekały dwie imprezy specjalne z bezpłatnym wstępem: w niedzielę oficjalne otwarcie, a w środę mikołajki. Serdecznie zapraszamy!

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

oraz URZĄD MIASTA I GMINY W OLKUSZU

ZAPRASZAJĄ

 mieszkańców miasta i gminy Olkusz
 na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji
z funduszy europejskich

Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych zaprasza na spotkanie informacyjne w Kawiarni Park Cafe, ul. Parkowa 1A w Olkuszu. Spotkanie odbędzie się 29 listopada 2017 r. w godz. 10:00-13:00.

Projekt „Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych” realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie powstał z myślą wykorzystaniu innowacyjnych, a co ważniejsze oddolnych rozwiązań mających poprawić i zwiększyć skuteczność usług opiekuńczych na rzecz osób zależnych – szczególnie tych świadczonych na poziomie lokalnych społeczności. Projekt wdrażany w ramach IV Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (Działanie 4.1: Innowacje społeczne), na zlecenie Ministerstwa Rozwoju, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gmina Olkusz realizuje projekt „Rozwój kształcenia przedszkolnego w Gminie Olkusz” w ramach Regionalnego  Program Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1, Poddziałanie 10.1.2 z Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Emalia to tylko szkło” - performans site-specific zrealizowany jako praca dla miejsca dedykowana przestrzeni Olkuskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych. To działanie
o charakterze dokumentalno-interwencyjnym, oparte o wspomnienia dawnych pracowników fabryki, mieszkańców Starego i Nowego Placu Fabrycznego (stanowiących swoiste miasto w mieście - przestrzeń mieszkalną dedykowaną pracownikom) oraz absolwentów nieistniejącego już Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

15 listopada 2017 roku miało miejsce uroczyste przekazanie nowego wyposażenia jednostkom ochotniczej straży pożarnej z terenu gminy Olkusz. Strażacy z Kosmolowa i Żurady otrzymali pompy szlamowe, ochotnicy z Zawady i Zedermana po dwa zestawy ubrań ochronnych, natomiast do Braciejówki powędrował zestaw ratowniczy PSP R-1 z szyną Kramera i deską ortopedyczną. Projekt zyskał dofinansowanie w ramach programu pomocy finansowej dla gmin na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP z terenu Województwa Małopolskiego.

Podkategorie