Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Artykuły:

Od najbliższego poniedziałku zostaną zniesione niemal wszystkie ograniczenia wstępu do Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Dla mieszkańców dostępne będą zatem wszystkie piętra Urzędu. Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami sanitarnymi, w dalszym ciągu – przebywając w budynku – będzie należało zakrywać usta oraz nos, a także dezynfekować ręce. Nowością jest nowa lokalizacja biura, w którym mieszkańcy realizują sprawy związane z wydawaniem dowodów osobistych. Od teraz wnioski o dowody osobiste oraz odbiory nowych dokumentów będą realizowane na parterze.

Jak prowadzić odpowiedzialną gospodarkę odpadami -  Zasady selekcji

Powstał kolejny film z cyklu „Olkuskie historie” realizowanego wspólnie przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu.

Okres wiosenny co roku mobilizuje mieszkańców do wykonywania bieżących remontów oraz porządków. Niestety nadal zdarza się, że duża część powstających w tym czasie odpadów nie trafia do miejsc do tego przeznaczonych. Szczególnie widać to na osiedlach, gdzie zarządcy mają obowiązek usuwania odpadów gromadzonych niezgodnie z przepisami. W zdecydowanej większości radzą sobie z tym problemem na bieżąco. Z jednym wyjątkiem – Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która od dłuższego czasu nie potrafiła usunąć odpadów zalegających w pobliżu wiat. Dopiero stanowcze działania burmistrza Romana Piaśnika przyniosły efekt – odpady zostały w zdecydowanej większości uprzątnięte.

„Zasmakuj w Bibliotece” - pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, w obchody którego włączyła się również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. 

Dzisiaj mija dokładnie 30 lat od pierwszych wolnych wyborów samorządowych, jakie odbyły się 27 maja 1990 roku.