Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

22 kwietnia, w Dniu Ziemi, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyła się gala Eko-Plast 2018. Podczas uroczystości nastąpiło rozdanie nagród uczestnikom tegorocznego konkursu Eko-Plast, którzy poprzez swoje piękne prace plastyczne zwracają uwagę na ochronę i ratowanie środowiska naturalnego, tak ważnego dla obecnych i przyszłych pokoleń.

IMG 1181

W tegorocznej edycji konkursu, zorganizowanego w MDK w Olkuszu 11 kwietnia przez MOK oraz Wydział Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, wzięły udział 76 osób – uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Powstało wiele wspaniałych prac w technice pasteli. Wyeksponowane w holu MDK urzekają nasyconymi barwami i treścią, którą wszyscy powinniśmy wziąć sobie do serca – doceńmy piękno naszego świata i nie niszczmy go.

Zebranych przywitała Beata Soboń, Dyrektor MOK.

DSC 0019

Kierownik Działu Artystycznego Michał Mączka odczytał protokół jury, które oceniało konkursowe prace.

DSC 0003

Nagrody wręczali: Dyrektor MOK Beata Soboń, Kierownik Działu Artystycznego Michał Mączka i instruktor Beata Nowak, a ze strony Urzędu Miasta i Gminy Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Łukasz Rychlewski.

DSC 0004DSC 0011

Uczestnicy i ich opiekunowie, nauczyciele dumni ze swoich wychowanków ustawili się do zdjęcia zbiorowego.

IMG 1192

Galę uświetnił wspaniały koncert Ogniska Muzycznego DodiArt pod kierownictwem Doroty Stachowicz-Mączki.

DSC 0023DSC 0054

Po uczcie muzycznej przyszła pora na oglądanie wystawy pokonkursowej, robienie zdjęć pamiątkowych i gratulowanie nagrodzonym.

DSCF0045DSC 0060

DSC 0061DSC 0062

DSC 0064DSC 0066

Wyniki konkursu przeczytacie Państwo TUTAJ

 

Tekst i zdjęcia: MOK Olkusz