Urząd Miasta i Gminy Olkusz

Ułatwienia

Menu Główne

Ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej w Olkuszu miała szczególny charakter dla 38 uczniów i absolwentów olkuskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Otrzymali oni stypendia Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Ich wręczenie odbyło się w obecności rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół w czasie XXV sesji Rady Miejskiej.

 

Kandydatów do otrzymania stypendium mogli zgłaszać dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, rady rodziców, instytucje kulturalne, oświatowe i sportowe oraz rodzice i opiekunowie uczniów.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj wszystkim nagrodzonym młodym i zdolnym ludziom uścisnąć dłoń oraz serdecznie pogratulować. Wyniki w nauce, kulturze i sporcie dają Wam dużą satysfakcję, ale pamiętać należy również, że napawają dumą Waszych rodziców, nauczycieli, opiekunów i nas – przedstawicieli samorządu. Jesteście przyszłością naszego miasta i naszego kraju – docenił osiągnięcia stypendystów burmistrz Roman Piaśnik. W imieniu wszystkich radnych Rady Miejskiej dołączył do niego Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu Jan Kucharzyk.

Stypendia burmistrza

Galeria zdjęć z wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz dostępna jest na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/pg/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=746584265497417

WYKAZ  STYPENDYSTÓW  BURMISTRZA MIASTA I GMINY OLKUSZ
W ROKU KALENDARZOWYM 2016

 

OSIĄGNIĘCIA W NAUCE

 

  1. Julia Zych

     uczennica  Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olkuszu

  1. Maciej Spyra

     uczeń  Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu

  1. Krzysztof Kulig

    uczeń Szkoły  Podstawowej w Sienicznie

  1. Paweł Chmist

    absolwent Szkoły Podstawowej w Sienicznie

  1. Olga Kubik

     absolwentka Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu

  1. Maciej Kaleciński

    uczeń Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu

  1. Paulina Maria Bigaj

    absolwentka Gimnazjum nr 3 w Olkuszu

  1. Natalia Julia Lekston

     absolwentka Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu

  1. Julia Piaśnik

     absolwentka Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu

  1. Piotr Wiśniewski

      absolwent Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu

  1. Anna Górska

      uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Marek Kiełtyka

       uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

  1. Dominik Gołębiowski

      absolwent I liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

  1. Piotr Janczyk

       absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

  1. Nadia Majda

       absolwentka IV Liceum Ogólnokształcącego  w Olkuszu

  1. Mateusz Ambrożkiewicz

      absolwent  IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

     

 

OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE

 

  1. Maria Mittmann

     uczennica  Szkoły Podstawowej w Osieku

  1. Weronika Gęgotek

       uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

 

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

  1. Jakub Stano

    Absolwent Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu

  1. Kamila Barczyk

     uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu

  1. Olimpia Bień

     absolwentka Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Adriana Bierlet

     absolwentka Gimnazjum Nr4 w Olkuszu

  1. Kinga Florczyk

     absolwentka Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Karolina Plutka

     absolwentka Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Wiktoria Sioła

     absolwentka Gimnazjum Nr 4  w Olkuszu

  1. Julia Szczepanek

      absolwentka Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Amelia Błyskuń

     Zawodniczka sekcji pływackiej Uczniowskiego Klubu Sportowego Omega

     uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu

  1. Jan Barczyk

       Zawodnik sekcji pływackiej Uczniowskiego Klubu Sportowego Omega

       uczeń Gimnazjum Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Olkuszu

  1. Magdalena Barczyk

       Zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz

       uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Angelika Radowiecka

       Zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz

       uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Oliwia Sołościuk

       Zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz

       uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Wiktoria Sidor

       Zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz

       uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Wiktoria Tabor

       Zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz

       uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Adriana Kasprowicz

       Zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz

       uczennica  Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Kinga Kasprowicz

       Zawodniczka Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Olkusz

       uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu

  1. Amelia Grzanka

       zawodniczka Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu

       uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu

  1. Anna Cabaj

       zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego  „Kłos” w Olkuszu

       uczennica Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu

  1. Paweł Widłak

       zawodnik Ludowego Klubu Sportowego  „Kłos” w Olkuszu

       uczeń Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu