Świąteczne Zbiórki Żywności, organizowane przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” we współpracy z krakowskim Bankiem Żywności, wpisały się na stałe w przedświąteczny krajobraz naszego miasta. Jak zawsze ofiarni olkuszanie nie zawiedli! Bilans zbiórki, która odbyła się w dniach 25 – 26 listopada b.r. to 3 tony żywności!

W dyskontach Lidla, Biedronki, a także w sklepach Społem PSS, Stokrotki, Kefirka, Delikatesach w ubiegły weekend dyżurowali wolontariusze z 6 Klubów Wolontariackich z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych – I LO, II LO, IV LO ZS nr 1, Z.S. nr 3 oraz ZS nr 4.

Kupujący bardzo chętnie dzielą się z nami zakupami. To niezwykły wyraz empatii, solidarności i zrozumienia dla akcji, w której mały gest znaczy naprawdę wiele – wyjaśnia Ania wolontariuszka z IV LO. Paczki przygotowane z zebranych produktów, trafią przed świętami do najbardziej potrzebujących osób i rodzin z naszego terenu.
Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę – darczyńcom, wolontariuszom, opiekunom Szkolnych Klubów Wolontariackich oraz sklepom na terenie, których odbyła się zbiórka. Dzieląc się z drugim człowiekiem, uruchamiamy łańcuch dobroci, która wcześniej czy później do nas powróci, bo dobro ma wielką MOC!

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu