19 października był dla społeczności Braciejówki dniem niezwykłym. 10 lat temu Jan Paweł II został patronem miejscowej szkoły podstawowej. W uroczystościach jubileuszowych udział wzięli m.in.: Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Ks. Henryk Chmieła – dziekan dekanatu olkuskiego, a w 2006 r. proboszcz parafii w Braciejówce oraz Poseł na Sejm RP Lidia Gądek. Gminę Olkusz reprezentowali burmistrz Roman Piaśnik, dyrektorzy jednostek organizacyjnych gminy i radni Rady Miejskiej. Uroczystość poprzedziła Msza św. w intencji lokalnej społeczności.

SP Braciejówka - jubileusz

Mszy św. przewodniczył Biskup Grzegorz Kaszak. Asystę ołtarza: chór, lektorów i ministrantów tworzyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce. Ksiądz Biskup w kazaniu przypominając wydarzenia z życia św. Jana Pawła II, stanowiące świadectwo oraz wzór do naśladowania dla Polaków.

SP Braciejówka - jubileusz

Dalsza część uroczystości jubileuszowych miała miejsce już w budynku szkoły. Okolicznościowe życzenia złożyli przedstawiciele duchowieństwa, władz i rodziców. Swoje liczne talenty prezentowali również uczniowie, którzy udowodnili jak bliska jest im postać Jana Pawła II bezbłędnie cytując słowa Świętego oraz przytaczając najważniejsze dokumenty oraz wydarzenia z jego życia.

SP Braciejówka - jubileusz

Uroczyste obchody jubileuszu 10-lecia nadania Szkole Podstawowej w Braciejówce imienia Jana Pawła II zakończył występ zespołu Pielgrzym.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć na naszym profilu facebookowym: https://www.facebook.com/umigolkusz/photos/?tab=album&album_id=708282755994235