Podobnie jak co roku, tak też i na ostatni weekend wakacji 2016 Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przygotował dla maluchów bal przebierańców. Odziane w różnorodne kostiumy dzieci bawiły się tańcem i naśladowaniem gwiazd w mini playback show. Zgodnie z tradycją tego rodzaju imprez nie zabrakło też wyborów Królowej i Króla Tańca oraz najpiękniejszego stroju balu. Na zwycięzców czekały nagrody, a wszystko to odbyło się w piątek 26 sierpnia na placu przy Miejskim Domu Kultury.

Wakacyjny bal przebierańców 2016

Tam właśnie, tuż przed godziną 17.00, z różnych stron miasta przybywały księżniczki, wróżki, motylki, a także policjanci, strażacy, piraci oraz inne postacie z komiksów i bajek. Pomimo tej różnorodności na pierwsze dźwięki muzyki wszyscy ruszyli do wspólnej zabawy. I to bez specjalnych zachęt ze strony rodziców, czy organizatorów. Co więcej, już na początku imprezy okazało się, że mali balowicze nie potrzebują dorosłego wodzireja. Wśród nich byli bowiem doświadczeni w tej roli i pomysłowi rówieśnicy, którzy poprowadzili taniec w kółku z licznymi urozmaiceniami.

Wakacyjny bal przebierańców 2016

Tańce w parach i solowe popisy, m.in. baletowe i w stylu breakdance, wypełniły niemal całe popołudnie.

Wakacyjny bal przebierańców 2016

Niemal, ponieważ w przerwie między nimi odbył się mini playback show.

Wakacyjny bal przebierańców 2016

Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia, gdyż kolejni występujący na plenerowej scenie mali artyści wciąż zaskakiwali ich swymi talentami w naśladowaniu muzycznych gwiazd. Ostatecznie I miejsce przyznano Ani Wójcik za piosenkę Mam tę moc z Krainy Lodu.

Wakacyjny bal przebierańców 2016

II miejsce zdobył duet: Sara Wołoszenko i Wiktoria Szkalmierska za wykonanie utworu Error z reperuaru Natalii Nykiel. III miejsce wywalczył Adam Sikorski, interpretator przeboju zespołu Bayer Full Moja mała blondyneczko.

Wakacyjny bal przebierańców 2016

Na zakończenie balu rozstrzygnięty został również konkurs na Królową Tańca, którą została Liliana Wilk, a także Króla Tańca, którym wybrany został Marcel Wołoszenko. Najpiękniejszym strojem balu ogłoszony został kostium Amelii Chudzińskiej. Nagrodami były piórniki, kredki, piłki, płyty z filmem o zabytkach Olkusza, przewodniki turystyczne oraz plany lekcji. Przez cały czas imprezy na wszystkich małych uczestników czekał kosz pełen słodyczy.