Wszystko wskazuje na to, że już niedługo odbiorcy gazu będą mogli załatwić w Olkuszu wszystkie formalności – poczynając od planowania, po wykonanie przyłączy. Taką deklarację złożył w korespondencji kierowanej do burmistrza Romana Piaśnika Prezes Zarządu Polska Spółka Gazownictwa sp. z o. o. Jarosław Wróbel. Choć konkretny termin utworzenia gazowni nie został jeszcze podany, wygląda na to, że apele mieszkańców oraz władz miejskich zostaną wysłuchane.

- Powstanie Gazowni w Olkuszu zapewni obsługę odbiorców gazu w pełnym zakresie, od doradztwa na etapie planowania, aż po wykonanie przyłączy. Pozwoli również na rozwój sieci gazowniczej gminy. Gaz to najbardziej ekologiczne paliwo, dlatego rozwój sieci ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Wierzę, że nasza decyzja spowoduje też znaczny rozwój gospodarczy miasta, powstanie nowych inwestycji oraz miejsc pracy – pisze Prezes Zarządu PSG sp. z o.o. Jarosław Wróbel.

Rozwój sieci gazowni związany jest z wdrożeniem nowej strategii spółki, stawiającej przede wszystkim na bezpośredni kontakt z klientami.

- Zdając sobie sprawę z faktu, że kontakt bezpośredni jest dla wielu mieszkańców Olkusza najdogodniejszą formą załatwiania spraw, jeszcze jako radny Rady Miejskiej w Olkuszu apelowałem do ówczesnego burmistrza o podjęcie rozmów zmierzających do przywrócenia pełnego zakresu obsługi klientów sieci gazowej w Olkuszu. Niedługo po objęciu tego urzędu sam podjąłem stosowne działania. Cieszę się, że wspólny apel mieszkańców i władz Olkusza został wysłuchany – mówi burmistrz Roman Piaśnik.