Nie ustają prace inwestycyjne na terenie Gminy Olkusz. Tylko w ostatnim czasie komisja z burmistrzem Romanem Piaśnikiem dokonała czterech kolejnych odbiorów, tym razem w Zimnodole, Zawadzie oraz przy ul. Bylicy i ul. Piłsudskiego.

Zupełnie nową drogą mogą się cieszyć mieszkańcy Zimnodołu. 171 metrów asfaltu poprawi komfort dojazdu mieszkańcom tego sołectwa.

- Cieszę się bardzo, że została wybudowana ta droga. Mieszkające przy niej osoby zabiegały o jej wykonanie kilkadziesiąt lat. W imieniu mieszkańców Zimnodołu chciałbym bardzo gorąco podziękować Panu Burmistrzowi, kierownictwu i pracownikom UMiG w Olkuszu za zrealizowanie tej inwestycji – mówi sołtys Zimnodołu Stanisław Chmist.

Zimnodół - nowa droga

Wokół placu zabaw przy ul. Bylicy w Olkuszu powstało ogrodzenie. Inwestycja przewidywała również montaż krat typu WEMA w miejscu wejść na plac zabaw, które pełnią funkcję stop-pies – zniechęcającą czworonogi do wchodzenia na teren placu zabaw, co znacznie ograniczy proces zanieczyszczania zlokalizowanej tam piaskownicy.

Bylicy - ogrodzenie

Zupełnie nowy chodnik został ułożony przy ul. Piłsudskiego w Olkuszu, na odcinku od skrzyżowania z ul. Boczną do ul. Krótkiej.

Piłsudskiego - chodnik

W Szkole Podstawowej w Zawadzie dwie sale lekcyjne zyskały przed nowym rokiem zupełnie nową posadzkę z płytek gresowych.

Zawada - szkoła