Zaplanowana budowa centrum handlowego między DK 94 a ulicą Sławkowską wymaga zaprojektowania i wdrożenia nowej organizacji ruchu w zachodniej części Olkusza. Zaproponowane przez inwestora rozwiązanie zakłada budowę ronda w ciągu drogi krajowej. Ma ono płynnie regulować ruch na trasie Kraków – Katowice oraz umożliwiać zjazd do galerii. Mieszkańcy mieli okazję ocenić propozycje inwestora na spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Miasta i Gminy Olkusz na początku kwietnia. Kolejne konsultacje z zainteresowanymi mieszkańcami odbędą się w środę 20 lipca o godzinie 16:00, kiedy zaprezentowane zostaną wyniki badań natężenia ruchu w rejonie budowy galerii, z prognozami ich zmiany po jej powstaniu.

- Wybudowanie tego typu obiektu będzie wymagało zmian, które chciałbym omówić z mieszkańcami. Dokładamy wszelkich starań, aby reorganizacja ruchu w tej części miasta odzwierciedlała realne potrzeby mieszkańców i była do nich w pełni dostosowana. Bardzo ważne są również kwestie bezpieczeństwa oraz braku uciążliwości dla osób mieszkających w najbliższym otoczeniu obiektu. Chętnie zapoznam się z opiniami mieszkańców na temat planów organizacji ruchu, dlatego też serdecznie zachęcam do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących tego tematu – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Spotkanie odbędzie się 20 lipca (środa) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Wizualizacja Quick Park

Wizualizacja pobrana ze strony www.quickpark.pl