Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik zachęca mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz do wyrażenia uwag i opinii na temat II edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2016 oraz propozycji zmian zasad organizacji III edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza 2017. Link do ankiety internetowej: http://bit.ly/1PeASSW lub  www.obywatelski.umig.olkusz.pl. Internetowa sonda potrwa do 10 czerwca. W budynku Urzędu odbędą się również dwa spotkania konsultacyjne: 6 czerwca 2016 r. o godz. 15.30 z przedstawicielami jednostek pomocniczych gminy Olkusz oraz 8 czerwca 2016 r. o godzinie 17.00 spotkanie z mieszkańcami Miasta i Gminy Olkusz.

- Dwie pierwsze edycje Budżetu Obywatelskiego cieszyły się wśród naszych Mieszkańców olbrzymim zainteresowaniem. Frekwencja przy głosowaniu na zgłoszone propozycje zadań była jedną z najwyższych  w Polsce. Gorąco dziękuję autorom propozycji oraz wszystkim mieszkańcom, którzy poświęcili swój czas, aby oddać głos na wybrane zadania. Jeszcze w trakcie realizacji drugiego  Budżetu Obywatelskiego, zgłaszali Państwo wiele propozycji, zmian i uwag. Chciałbym, aby zasady trzeciej  edycji Budżetu Obywatelskiego były jak najbardziej dostosowane do Państwa oczekiwań. Aby to osiągnąć, konieczne jest poznanie Państwa uwag i ocen dotyczących zakończonej już edycji Budżetu Obywatelskiego. Zwracam się z prośbą o podzielenie się nimi poprzez wypełnienie krótkiej ankiety. Jej wyniki pozwolą nam poznać Państwa opinie oraz sugestie – niezwykle ważne w perspektywie prac nad trzecią edycją Budżetu Obywatelskiego Olkusza - mówi Burmistrz Roman Piaśnik.