Do końca czerwca można oddawać głosy w konkursie „Podwórko NIVEA”, w którym 936 lokalizacji z całej Polski powalczy o plac zabaw marzeń. Gmina Olkusz zgłosiła w tym roku jedno miejsce – podwórko Przedszkola nr 8 w Olkuszu na osiedlu Pakuska. Głosowanie już ruszyło!

Co zrobić, żeby to właśnie w Olkuszu powstało „Podwórko NIVEA”? Za pośrednictwem strony www.nivea.pl lub mobilnej aplikacji na telefon mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy, uprzednio się rejestrując. Każdy może oddać jeden głos dziennie. Aby zdobyć jak najwięcej głosów, potrzebne jest spore zaangażowanie. Zatem do dzieła! Jest o co walczyć, bo firma NIVEA pokrywa koszty związane z budową nowoczesnego placu zabaw, z którego korzystać będą mogły wszystkie dzieciaki. Zjeżdżalnia, huśtawki, orle gniazdo, karuzela wspomnień, ruchome piaski czy karoca, to tylko niektóre z urządzeń, w jakie wyposażone są „Podwórka NIVEA”.

W ramach konkursu powstanie 40 placów zabaw, a na poszczególne lokalizacje będzie głosować w dwóch turach. Po pierwszej z nich (od 5 maja do 1 czerwca) wyłonionych zostanie 20 miejsc, na które oddano najwięcej głosów. Między 2 a 30 czerwca głosowanie rozstrzygnie drugą turę, a więc kolejnych 20 lokalizacji.

Burmistrz Roman Piaśnik zdecydował się na zgłoszenie tylko jednej lokalizacji, aby zwiększyć szanse na wygraną. Po długiej dyskusji i konsultacjach z mieszkańcami wybrano w tym roku znajdujący się na osiedlu Pakuska w Olkuszu teren przy Przedszkolu nr 8. Dzięki temu udałoby się uatrakcyjnić zagospodarowanie podwórka przy tej placówce, a tym samym zapewnić miejsce do ciekawego spędzania wolnego czasu dzieciom z całej okolicy, w szczególności dużego osiedla Pakuska i sąsiadującego z nim osiedla Młodych. O wybór tego miejsca zabiegali mieszkańcy, dyrekcja Przedszkola nr 8 oraz rodzice dzieci. Interpelację w tej sprawie złożyli radni Wojciech Panek i Tomasz Zaborowski.

- Mam wielką nadzieję, że wspólnymi siłami uda się zawalczyć o nowoczesny, funkcjonalny i w pełni wyposażony plac zabaw. Zachęcam wszystkich do regularnego oddawania głosów i promowanie tego przedsięwzięcia wśród znajomych – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Zwycięstwo w tym konkursie oznaczałoby dla mieszkańców Srebrnego Grodu budowę placu zabaw na Pakusce jesienią tego roku. Do dzieła olkuszanie!

Link do głosowania: http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko2016