Nawet kapryśna pogoda nie odstraszyła Mieszkańców, którzy w Wielką Sobotę tłumnie przybyli na olkuski rynek, aby uczestniczyć w spotkaniu przedświątecznym organizowanym przez Burmistrza Romana Piaśnika. Oprócz okazji do wzajemnych życzeń, wszyscy zgromadzeni mogli – zgodnie z wielkanocną tradycją – poświęcić przygotowane wcześniej potrawy.

Burmistrz Roman Piaśnik

Spotkanie otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, składając zgromadzonym na rynku świąteczne życzenia. Następnie ks. prał. Mieczysław Miarka – proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu – dokonał poświęcenia przygotowanych przez Mieszkańców świątecznych pokarmów. Zgodnie z tradycją są one spożywane w Wielką Niedzielę. Swoje życzenia skierował do zebranych również ks. Henryk Chmieła – dziekan dekanatu olkuskiego.

Ks. Henryk Chmieła

Poświęcenie

Każdy obecny w Wielką Sobotę na olkuskim rynku otrzymał drobny słodki upominek oraz miał okazję do skosztowania świątecznych potraw. Najmłodsi (choć nie tylko) uczestnicy spotkania chętnie kolorowali pisanki w ramach akcji plastycznej „Wielkie jaja”, przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Dużym uznaniem cieszyły się także prezentowane dekoracje świąteczne, w tym aranżacje stołów wielkanocnych w wykonaniu pracownic z Działu Muzealno-Wystawienniczego MOK.

Malowanie pisanek

- W natłoku codziennych obowiązków często brakuje nam chwili wytchnienia – czasu, który możemy spędzić w gronie rodziny i przyjaciół, poświęcić na odpoczynek lub wymianę życzliwości z innymi. Spotkanie przedświąteczne na rynku pozwoliło wielu Mieszkańcom znaleźć chwilę dla siebie i najbliższych. Wspólne życzenia pomagają w budowie prawdziwej społeczności – wrażliwej na drugiego człowieka. Jest to wartość szczególnie ważna nie tylko w czasie Świąt Wielkanocnych, ale w całym roku. Widzę, że warto stwarzać okazje do wspólnego świętowania – komentuje Burmistrz Roman Piaśnik.

Poczęstunek

Oprócz Mieszkańców Gminy Olkusz, radnych Rady Miejskiej w Olkuszu, przewodniczących osiedli i sołtysów, w spotkaniu uczestniczyli posłowie Ziemi Olkuskiej: Agnieszka Ścigaj oraz Lidia Gądek. Na rynek przybyły też gospodynie z Bogucina Małego, Kosmolowa, Troksa, Zawady, Zedermana i Zimnodołu.

Za nieocenioną pomoc organizatorzy dziękują dyrekcji i uczniom Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu.

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.609352482553930.1073741857.225791197576729

Jeszcze raz życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych!