Tegoroczna, przedświąteczna Zbiórka Żywności przyniosła kolejny sukces! Udało się zebrać 2,6 tony żywności!

Ponad 200 wolontariuszy reprezentujących Szkolne Kluby Wolontariatu z olkuskich szkół ponadgimnazjalnych – I LO , II LO, IV LO, ZS nr 1,
ZS nr 3 oraz ZS nr 4 dyżurowało w piątek i sobotę minionego weekendu w sklepach:
Biedronka, Lidl, Ledi, PSS Społem, Leviatan oraz Delikatesach Centrum przy ul. Bylicy i 1000-lecia.

Zbiórka żywności

Przedsięwzięcie Stowarzyszenia Dobroczynnego Res Sacra Miser w Olkuszu przy którym działa Centrum Wolontariatu oraz Banku Żywności w Krakowie to nie tylko imponujący efekt finalny w postaci 2.6 ton zebranej żywności, ale przede wszystkim zasygnalizowanie potrzeb środowiska oraz uwrażliwienie na nie.

To niesamowite uczucie, kiedy osoby same mające niewiele w koszyku, podchodzą i przekazują część produktów, by wesprzeć Zbiórkę. Niejednokrotnie tłumaczą, że rozumieją, bo sami doświadczyli kiedyś niedostatku. To wielkie szczęście i zaszczyt móc patrzeć na takie sceny, bo one uczą nas jak wielkie znaczenie ma niewielki zdawałoby się gest – opowiada Ania – wolontariuszka Zbiórki.

Zrozumienie, empatia, odpowiedzialność to nie tylko granice międzyludzkiej solidarności, ale przede wszystkim to sposób na to, by w pomocy drugiemu człowiekowi odnajdować sens własnego człowieczeństwa.

Wszystkim zaangażowanym w Zbiórkę darczyńcom, wolontariuszom, koordynatorom oraz placówkom handlowym składamy serdeczne podziękowania. Niech radość i uśmiech obdarowanych będzie niczym dar serca dla serca.